Penzion Mlýn
Penzion Mlýn

Zahrádky 83, 378 53 Strmilov, tel./fax: 384 490 412, mobil: 606 726 981, e-mail: penzion.mlyn@centrum.cz, web: www.penzion-mlyn.cz

Penzion Mlýn
Cz En De

Aktivní dovolená v jižních Čechách

Ubytování v Penzionu Mlýn v jižních Čechách vás potěší klidným a příjemným prostředím samoty.Dopřejte si relaxaci v jihočeské přírodě podle svých představ. Rybářům je k dispozici vlastní rybník, je zde půjčovna loděk i široké možnosti koupání. Cyklisté ocení síť cyklotras, z nichž jedna vede přímo kolem Penzionu Mlýn. Na své si přijdou také houbaři, pěší turisté a v zimě lyžaři. V okolí jsou běžecké trasy a nedaleko je lyžařský vlek Mrákotín. Jižní Čechy nabízejí mnoho možností pro výlety za památkami i krásami přírody. Nedaleko je Jindřichův Hradec, Telč či přírodní park Česká Kanada.

Penzion Mlýn -> Rybaření

Rybaření v jižních Čechách na rybníce Korytník

Rybník Korytník, byl součástí náhonového systému bývalého mlýna a od počátku minulého století byl vypuštěn zřejmě z důvodu nevyhovujícího stavu hráze rybníka.
V roce 1998 byl rybník znovu obnoven a od roku 2000 bohatě zarybněn a začal se využívat pro účely sportovního rybolovu pod hlavičkou Penzionu Mlýn. Od prvního zarybnění se každým rokem rybník dosazuje kapry o velikosti 45 až 55 cm. V roce 2010 a znova roku 2011 jsme provedli zvláštní obsádku kapry o hmotnosti 8 až 15 Kg.
Rybník Korytník zabírá plochu 7 ha, je více než 600 metrů dlouhý a jeho šířka se pohybuje od 100 do 150 metrů. K chytání ryb je určená hráz rybníka a jeho pravý břeh, zbytek prostor okolo vody je kvůli špatnému terénu a přilehlé oboře k rybaření nevhodný. Dno rybníku je převážně bahnité s výrazným korytem procházejícím středem rybníka. Hloubka Korytníku je u přítoku nižší mezi 1 až 1,5 metry a stoupá směrem k hrázi až k 5 metrům.

 Rybářský řád určený pro rybolov na rybníce Korytník naleznete zde

Na rybníce se od roku 2011 pořádají rybářské závody, termíny rybářských závodů naleznete zde. A s tím související fotky ulovených ryb naleznete v sekci ůlovky.

Rybaření v jižních Čechách Rybolov v jižních Čechách Rybník Korytník 

Rybářův sen – dovolená v penzionu Mlýn

Časně vstát a vychutnat si letní ráno u klidné hladiny jihočeského rybníka, v poledne posedět s rodinou a večer opět zkoušet rybářské štěstí, aniž byste museli přejíždět a daleko cestovat – který rybář by takovou dovolenou neocenil! Přesně to vám nabízí penzion Mlýn v Zahrádkách na Jindřichohradecku. Komfortní ubytování, kvalitní stravování formou polopenze a k tomu vlastní rybník s početným rybím osazenstvem, využívaný od roku 2000 pro sportovní rybolov.

Provozováno CMS / E-shop (c)2020 Czechproduct.cz s.r.o. | WebCare | Mapa webu | Cookies